0 (535) 401 31 25 FARMASİ - NİLGÜN ESER

Farmasi Başlama Klavuzu

Farmasi İşini Yapmak İsteyenler İçin Başlama Klavuzu
 

Farmasi yapmak doğru bir terim olmasa da insanların bunu kullandıklarını biliyoruz. Bu nedenle insanların arasında kullanılan haliyle nasıl daha fazla verim elde edebileceğinizden, yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğiz. Burada önemli olan iki konu bulunmaktadır. Birincisi ihtiyacınız olan ürünleri kesinlikle kaliteden ödün vermeyerek uygun fiyatlara temin ediyor olmaktır. İkincisi ise hem satış yaptığınız ürünler sayesinde hem de alt üye sayınızı artırarak onların yaptığı satışlardan prim alarak yüksek kazançlar elde etmektir.

Doğrudan satış tekniği ile ticaret hayatına yön veren farmasi geçmişe nazaran marka bilinirliğini her geçen gün artırmaktadır. Marka bilinirliğinin artıyor olması ürünlerinin uygun fiyatlı ve uygun fiyatına rağmen kaliteden kesinlikle ödün verilmeyerek insanların beklentilerini karşılıyor olması ile alakalıdır. Sürecin her geçen gün firma lehine ilerliyor olması danışman olarak yüksek satış rakamları hedefi ile işe başlayan kişilerin çok kısa sürelerde beklentilerini karşılayacak satış rakamlarına ulaşmalarına olanak sağlamaktadır. Doğrudan satış veya direkt satış olarak anılan sistemde insanların satış rakamlarını yükseltmesi geniş çevreye sahip olmaları ile alakalıdır. Fakat Farmasi marka bilinirliğinin yüksek olması insanların çevreleri olmasa dahi insanlardan direkt olarak ürün kodu dahi verilerek sipariş alabilmelerini sağlamaktadır. Farmasi nedir diye soracak olursanız bu konu hakkındaki bilgilere buradan ulaşa bilirsiniz.

Firmanın katalog içeriğinde yer alan ürünlerini klasik ticaret yöntemlerini tercih ederek satışa çıkarması durumunda üretimini fabrikada yapmasının ardından üretilen ürünleri distribütörlere iletmesi gerekiyor. Distribütörler tarafından depolaması yapılan ürünlere haliyle düşük oranlarda dahi olsa kar marjları eklenerek anlaşma sağlanan mağazalara dağıtımı yapılmaktadır. Mağazalar tarafından da haliyle personel, kira gibi masraflar eklenerek ürünlerin tüketiciye ulaşacağı son fiyat belirlenmektedir. Fiyatın ürün müşteriye ulaşana kadar sürekli artıyor olması durumu Farmasi firmasında satış politikalarını direkt satış üzerine kurduklarından geçerli değildir. İnsanların aldıkları siparişler üzerine firmadan ürün talep ediyor olmaları ve satış fiyatlarının katalog içeriklerinde yer alması son tüketiciye çok uygun fiyatlarla ürün temin edebilme fırsatı doğurmaktadır.

 

Ortalama Ne Kadar Kazanırım?

Mesela 500 TL Farmasi bölümünden 500 TL Dr. C. Tuna bölümünden, toplamda 1000 TL geliş fiyatı olan ürün sattığımızı düşünelim.
 

Farmasi Bölümü Net Kazanç = 500 çarpı 1,3 = 650 TL Satış Fiyatı = 150 TL Net Satış Kazancı
 

Dr. C. Tuna Bölümü Net Kazanç = 500 çarpı 1,4 = 700 TL Satış Fiyatı = 200 TL Net Satış Kazancı
 

Toplamda 150+200= 400 TL Net Kazanç sağlarız. Ayrıca toplamda 1000TL geliş fiyatlı ürün satmamız bize 1000 TL puan getirir ve bu da kariyer tablosunda %3 seviyesine çıkartır ve yaklaşık 30 TL prim kazandırır.

Yine 1000 TL puan alışveriş yaptığımız için aylık değişen teşvik hediyelerinden ve hoşgeldin hediyelerinden ortalama 300 TL‘lik ürün kazandırır. Bunu da satabilirsek o ay 1000 TL geliş fiyatlı ürünün satışından 730 TL Net Kazanç sağlamış oluruz.

BİZE KATIL

İster sadece ürünleri indirimli al, ister satış yap para kazan, istersen de ekip kur kariyerini yükselt. Bilgi almak için Farmasi üyelik formunu doldurman yeterli

Bize Ulaşın 0 (535) 401 31 25